Aktualności

Wystawa twórczości Majora Fydrycha w warszawskiej Galerii XX1

30.03.2021 -

W dniach 8 do 30 października 2020 roku w warszawskiej Galerii XX1 odbyła się wystawa twórczości Majora Fydrycha. Pomimo trudności związanych z epidemią, wystawa miała otwarcie w całodniowej formule - osoby pragnące uczestniczyć w pierwszym dniu wystawy były na miejscu witane przez artystę aż do późnych godzin wieczornych.

Przyznanie środków MKiDN

21.02.2019 -

Z największą przyjemnością informujemy, iż wniosek Fundacji do programu MKiDN "Literatura" w sprawie dotacji publicznej dla publikacji książki dla dzieci w wieku 8-12 lat o wielkim polskim naukowcu, XVII-wiecznym jezuicie i misjonarzu w Chinach został zakwalifikowany do przyznania wsparcia finansowego.

Otwarcie wystawy obrazów Waldemara "Majora" Fydrycha

28.01.2019 -

Pierwsza wystawa prac Waldemara "Majora" Fydrycha już otwarta. W niedzielę 20 stycznia 2019 w Galerii "Oranżeria" Pałacu w Jabłonnej k/Warszawy, należącego do Polskiej Akademii Nauk, odbył się wernisaż otwierający wystawę obrazów Waldemara "Majora" Fydrycha. Wernisaż był poprzedzony koncertem muzyki klasycznej w przepięknej sali owalnej Pałacu.

Projekt "Michał Boym A.D. 2019 – polski Marco Polo"

15.12.2018 -

Fundacja wykupiła domeny michalboym.info i michalboym.pl. Strona internetowa o Michale Boymie już w budowie.

Złożenie wniosku do MKiDN

30.11.2018 -

W dniu dzisiejszym do MKiDN został złożony wniosek w sprawie wsparcia dla wydania i bezpłatnej dystrybucji ilustrowanej książki dla dzieci w wieku 8 do 12 lat pt. "Jak Michał ze Lwowa do Chin zawędrował" autorstwa prof. Moniki Miazek-Męczyńskiej, celem zapoznania młodych czytelników, ich rodziców i pedagogów z wybitną postacią polskiego XVII-wiecznego jezuity Michała Boyma, syna Pawła Jerzego Boyma - nadwornego lekarza Zygmunta III Starego, rajcy i burmistrza Lwowa ze słynnej rodziny budowniczych Kaplicy Boimów.

Komitet Wsparcia Inicjatywy "Michał Boym A.D. 2019" już zawiązany!

30.11.2018 -

Program realizowany będzie w przy pomocy Centrum Badań Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego oraz w porozumieniu z Kurią Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Sinicum w Warszawie

25.10.2018 -

W ramach projektu "Michał Boym - A.D. 2019 Polski Marco Polo ", nasza Fundacja nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sinicum im. Michała Boyma (sinicum.pl)

Współpraca ze Stowarzyszeniem SECA

20.03.2018 -

Fundacja Pomarańczowa Alternatywa nawiązała partnerską współpracę z Chińsko-Europejskim Stowarzyszeniem Kulturalnym SECA (Sino-European Culture Association).

Michał Boym A.D. 2019 – polski Marco Polo

15.01.2018 -

Fundacja postanowiła rozpocząć prace nad projektem upamiętnienia nieznanego naszym rodakom jezuity, misjonarza do Chin i naukowca, o. Michała Boyma urodzonego w XVII w. we Lwowie w znanej lwowskiej rodzinie Boymów (patrz Kaplica Boimów).