Współpraca ze Stowarzyszeniem Sinicum w Warszawie

W ramach projektu "Michał Boym - A.D. 2019 Polski Marco Polo ", nasza Fundacja nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sinicum im. Michała Boyma (sinicum.pl)

Stowarzyszenie Sinicum powstało w 2012 roku w Warszawie, a jego członkami honorowymi są abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko praskiej. Sinicum utworzyła grupa osób, które od kilku lat w różny sposób angażują się w pracę dla Kościoła w Chinach pracując tam na misjach, przyjmując w Polsce kleryków i siostry zakonne a także poprzez publikacje i pracę wydawniczą. Chińskie "środowisko" od 10 lat spotyka się w podwarszawskim Sulejówku.

Sinicum zamierza promować postawę solidarności z narodami Chin i pośredniczyć w kontaktach między Polakami i Chińczykami, zwłaszcza w zakresie życia kulturalnego, religijnego i edukacji. Chce wspierać wszelkie inicjatyw służące wzajemnej promocji kultury oraz religii a także wzbogacać Kościół katolicki w Polsce doświadczeniem kulturowo-religijnym Chin.